Home SIOK správy Rokovanie delegácie Miniv. pre námorné otázky a rybolov IR
Rokovanie delegácie Miniv. pre námorné otázky a rybolov IR Vytlačiť E-mail
Novinky SIOK
Piatok, 20 Február 2009 14:47
V dňoch od 7. do 9. februára 2009 pricestovala do Bratislavy na pracovnú návštevu delegácia  Ministerstva pre námorné otázky a rybolov Indonézskej republiky na pozvanie prezidenta SIOK pána Milana Compeľa  a celej SIOK. Delegáciu viedol pán Martani Huseini, generálny riaditeľ odboru spracovania rybích produktov a obchodu, ďalej sa návštevy zúčastnili pán Saut P. Hutagalung, riaditeľ odboru zahraničného obchodu a pán Yulianto, vedúci oddelenia pre informácie a analýzy a pán Firdauzie Dwiandika, Chargé d` Affaires a.i. Veľvyslanectva Indonézskej republiky v Bratislave.  SIOK zastupovali pán Milan Compeľ, prezident SIOK a pán Július Drugda, 1. viceprezident SIOK.

Pracovná návšteva bola pokračovaním rokovaní, ktoré začali už v októbri minulého roka v Jakarte počas 23. ročníka medzinárodnej výstavy Trade Expo 2008. Rokovanie dňa 8. februára v konferenčných priestoroch hotela Medium otvoril president SIOK pán Compeľ, informoval indonézsku stranu o posledných krokoch rozvoja SIOK. Veľmi dobré kontakty sa podarilo upevniť s Ministerstvom pôdohospodárstva SR a Slovenskou agentúrou na podporu rozvoja  investícií a exportu (SARIO). Nosným bodom pracovného stretnutia bola otázka obchodnej výmeny v oblasti priemyslu spracovania rýb a možnosti, ktoré poskytujú trhy obidvoch krajín respektíve perspektívy obchodu do budúcnosti.


    Nasledujúci deň 9. februára indonézska delegácia spoločne s pánom Firdauzie Dwiandikom, Chargé d` Affaires a.i. a pánom Made P. Sentanajayom, vedúcim konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva Indonézskej republiky v Bratislave uskutočnila na pôde Ministerstva pôdohospodárstva rokovanie s generálnou riaditeľkou pre zahraničnú koordináciu, pani Marietou Okenkovou  a bilaterálne rozhovory s expertom na aquakultúru pánom Podolom.
    Pracovná návšteva a rokovania boli vedené veľmi produktívne, SIOK mimoriadne oceňuje aktívny prístup ministerstva námorníctva a rybolovu a profesionálnu úroveň rokovaní.

 

Anketa

Ktorá organizácia najviac podporuje obchodné vzťahy?
 

Kto je online

Aktuálne máme 2 hosťov prítomný

Hľadať